Kupowałeś polisę w pośpiechu i masz poczucie, że to nie był do końca przemyślany zakup? Nie miałeś wystarczająco czasu, żeby doczytać szczegóły? Dzieci były wtedy małe i wymagały dużo uwagi, dom był w budowie albo praca była wyjątkowo absorbująca?
Często zgłaszają się do mnie ludzie, którzy kupili ubezpieczenie na życie kilka lat temu. Co jakiś czas zakład ubezpieczeń każe im płacić więcej za to samo. Wtedy przychodzi refleksja, czy jest sens płacić aż tyle?
Skoro już płacisz, to chcesz mieć pewność, że ta umowa jest tego warta. Tymczasem kolejna rocznica umowy sprawia, że wątpliwości wracają.
To całkowicie normalne.
Na szczęście jest sposób na rozwinie Twoich wątpliwości.
Nazywam go audytem ubezpieczeniowym.
Jak wygląda audyt Twojego ubezpieczenia na życie?
1. Wysyłasz do mnie na maila swoje ubezpieczenie na życie
2. Sprawdzam je od deski do deski
3. Pokazuję Ci wszystkie kruczki, braki i wady Twojej obecnej polisy
4. Jeśli jestem w stanie zaproponować Ci korzystniejszą alternatywę (mam dostęp do ofert wielu firm), to pokazuję, jak mogłaby ona wyglądać.
5. Jeśli się na nią zdecydujesz, to pomogę Ci zawrzeć nową umowę
Jakie są najczęstsze wnioski z audytów Waszych polis na życie?
1. Twoja umowa ma kruczki
Mogą sprawić, że nie dostaniesz ani grosza, gdy stanie Ci się coś poważnego.
Np. jeśli dostaniesz zawał po 2 piwach, to nie wypłacą Ci pieniędzy.
2. Przepłacasz
Czasami możesz mieć takie samo lub korzystniejsze ubezpieczenie znacznie taniej. Szczególnie w przypadku ubezpieczenia od śmierci.
3. Wąski zakres ochrony
Np. niektóre ubezpieczenia od inwalidztwa wypłacą Ci pieniądze jedynie, jeśli przyczyną niepełnosprawności będzie wypadek. A jeśli będzie nią choroba to już nic nie wypłacą.
A przecież możesz np. stracić wzrok w wyniku stwardnienia rozsianego, mieć amputowaną stopę w wyniki cukrzycy lub być sparaliżowanym po udarze.
Dlatego lepiej, żebyś miał ubezpieczenie od inwalidztwa, które wypłaci Ci pieniądze niezależnie od tego, co będzie przyczyną niepełnosprawności a nie jedynie wskutek NW.
4. Każą płacić więcej za to samo
Niektóre firmy regularnie przeliczają składki na nowo i każą Ci płacić więcej za to samo. A potem robią to ponownie i każą Ci płacić jeszcze więcej. A potem jeszcze więcej… Dlatego lepiej mieć umowę, w której składka będzie taka sama przez cały czas.
5. Za mało pieniędzy
Być może okaże się, że gdybyś zachorował na raka, to wypłacą Ci jedynie 5 000 zł. Jak długo mógłbyś się za to utrzymywać? Jak długo mógłbyś za to pokrywać koszty leczenia?
6. Zła długość umowy
Twoja polisa może wygasnąć, gdy będziesz miał 55 lat. Zostaniesz na lodzie, bo wtedy ryzyko, że coś Ci się stanie będzie naprawdę duże. Gdybyś chciał kupić nową polisę, to z racji wieku składka będzie piekielnie wysoka. Dlatego przyjrzymy się też długości Twojej umowy.
7. Wcale nie jesteś ubezpieczony
Wiele osób było zaskoczonych, że ich umowa nie obejmuje poważnych zachorowań (np. rak czy udar) albo inwalidztwa (np. utrata wzroku lub kończyny).
Pamięć bywa zawodna i czasem dopiero audyt uświadamia, co mamy a czego nie mamy w polisie.
Dlaczego możesz mi zaufać?
– Przeanalizowałem już ponad 1 000 ubezpieczeń na życie
– 80% z nich miało szkodliwe dla klientów zapisy. Bardzo możliwe, że dotyczy to też Twojej umowy.
– Mam dostęp do ofert wielu firm. Będziesz mógł porównać swoją umowę z najkorzystniejszymi ofertami na rynku.
– Jeśli zaproponuję Ci korzystniejszą opcję a Ty z niej nie skorzystasz, to się nie obrażę.
– Audyt jest bezpłatny – moje jedyne wynagrodzenie wynika z prowizji od zakładów ubezpieczeń za zawarte nowe umowy. Zdecydowana większość klientów po audycie decyduje się na zmiany w ubezpieczeniu więc i tak wychodzę na swoje.
Dlaczego miałbym być obiektywny, skoro w moim interesie jest, żebyś zawarł nową umowę?
– Wszystkie kruczki w Twojej umowie wskażę pokazując Ci konkretne zapisy w umowie
– Po spotkaniu otrzymasz maila z podsumowaniem najważniejszych informacji ze spotkania. Będziesz miał czas do namysłu.
– W razie potrzeby, możesz zadawać mi wszystkie pytania, które przyjdą Ci do głowy.
Chcesz sprawdzić swoje ubezpieczenie na życie?
Jeśli chcesz dołączyć do grona ponad 500 osób, które skorzystały z audytu swojego ubezpieczenia na życie, to wypełnij jeden z formularzy kontaktowych na tej stronie.
Jeśli chcesz wiedzieć krok po kroku, co się stanie, gdy wypełnisz formularz kontaktowy, odpowiedź znajdziesz w tym artykule: